A 2015-ös Oscar házigazdája a nyíltan homoszexuális Neil Patrick Harris volt, ahogyan 2013-ban az ateista Seth MacFarlane, 2014-ben pedig a leszbikus Ellen DeGeneres volt a házigazda, vagyis láthatóan a rendezők szándékosan helyeznek színpadra erkölcsileg romlott embereket, ugyanis Seth még a TED-ben is ludas.
Érdekes módja ez a majomemberük evolúciójának, hiszen Neil Patrick Harris alakította a kis Steve nevű majmot a DERÜLT ÉGBŐL FASÍRT című animációs filmekben.
Ahogyan a homokos Neilt 2015-ben a Nap színpadjára, kínpadjára állították, úgy Steve (Neil) a kis majom a DERÜLT ÉGBŐL FASÍRT 2. filmben Nap zacskóba dugta a fejét és a Nap felé hajózva ment a szigetre. A hajón pedig Tim (James Caan) a 77 tengerészről énekelt, magyarul JC volt a kapitány.
Ahogy Neil az Oscaron fekete KÖR/LYUK közepén állt, úgy az általa alakított kis majom, azaz Steve volt az, aki a FASÍRT mesében a fekete, vagy sötéten örvénylő féreglyukba be lett hajítva, mely aztán visszadobta. A mesében a helyes útra vezető szerkezeten a harmadik szemhez helyezték a lézert, míg a “fekete lyukba” lépés előtt a majom által fogott banánt, mint szimbólumot a Columbia Szabadság-szobrának lecserélésénél mutatták be. A banán egyfajta fallosz szimbólum, ahogyan a harmadik szemhez helyezett lézert is a falloszhoz tervezte a tervezője, mielőtt az a fejre került. A banán természetes melatonint tartalmaz, melyet a tobozmirigy (3. szem) termel a szervezetben. A fallosz az egyiptomi mitológiában Ozirisz (Nap/Orion) szimbolika. Ozirisz esetében pedig a zöld szín jelenik meg, mint a fekete örvénylő lyuk körül, vagy éppen a kis majomnál, mikor kikerült a lyukból.
Az Oscar gálán a legjobb férfi főszereplő díját Eddie Redmayne kapta, aki a fekete-lyukakról elhíresült Stephen Hawkingot alakította a MINDENSÉG ELMÉLETE filmben.
Stephen Hawking közismert ateista, a filmben pedig beadják, hogy Hawking elkezdett hinni Istenben. Nos Hawking 2014-ben nyilatkozta, hogy nem hisz Istenben, míg ugyanebben az évben kiszámolták, hogy a galaxisok közepén szóba sem jöhet a fekete lyuk, csak az elmélkedő tudósok elméjében. De hogy is fordulhatna elő az, hogy a királynő lovaggá ütne valakit aki fekete lyukazik, aztán kiderül, hogy téves az elgondolás. Az angol (londoni) Eddie Redmayne viszont az evolúciós világképű JUPITER FELEMELKEDÉSE filmben volt legutóbb látható negatív arató karakterben, kinek királysága a Jupiter Nagy Vörös Foltjához lett helyezve, melyet Jupiter (ukrán Mila Kunis) végül lerombolt.
Az Oscar gálán a legjobb női főszereplő díját Julianne Moore kapta a STILL ALICE filmért, melyet részleteztem az
ALICE ŰR-EGE cikkben, mint 42-es filmet.
Julianne Moore-nak az aranyember szobrot az a Matthew McConaughey adta át, aki 2014 végén a CSILLAGOK KÖZÖTT-ben átlépett a Csillagkapun és bezuhant egy fekete lyukba.
A fekete lyukas CSILLAGOK KÖZÖTT viszont elnyerte a legjobb vizuális effektek díját az Oscaron, készítői pedig összekapcsolták a filmet a THE FOUNTAIN-al.
Tudod, TÉRKÉP A CSILLAGOKHOZ, a THE FOUNTAIN-ban pedig irány az Orionba.
Az Oscar gálát a legjobb filmnek járó díjjal zárták, melyet Sean Penn (ÉLET FÁJA/JACK, WALTER MITTY-szellemmacska, stb.) adott át, mégpedig a BIRDMAN című filmért.
A BIRDMAN főszereplője Michael Keaton, aki filmeket átívelő játékában a másik oldalra átlépést mutatja be, míg a BIRDMAN-ben végül az égbe emelkedik.
Michael a FEHÉR ZAJ című filmjében a 3300-as házban lakik és 50 fő dolgozik neki, vagyis ő az 51., mint megvilágosodott, vagy Krisztus tudatú., habár én személy szerint Jézus Krisztussal nem találkoztam játékában. A FEHÉR ZAJ-ban viszont érdekesnek véltem, hogy a DVD 23. percében huszonharmadika volt és 2:30.
Végül is attól függetlenül, hogy Michael Keaton a BIRDMAN-ban a sikerre pályázott, az Oscart személyesen ő nem vitte el, de érdekesnek véltem, hogy a díjátadó az év 53. napjára esett, amely szám a 101 perces KICSI KOCSI-TELE TANK-ban jelent meg nála a VW Bogáron. A Bogárral kapcsolatban pedig a
JELEK 2013 NOV-3-ban és a
http://csillagszeme.hupont.hu/18/bogarhalalalom cikkekben írtam.