Az Electro-t alakító Jaime Foxx esetében pedig nem nehéz észrevenni, hogy ez az energialénnyé alakuló szimbolika semmi más, mint a kundalíni szimbolikája, vagyis fénylénnyé alakulás. Figyeld meg, hogy a MINDEN HÉTEN HÁBORÚ/ANY GIVEN SUNDAY filmnél Jaime Foxx feje éppen úgy kék, mint a CSODÁLATOS PÓKEMBER-ben, ugyanakkor az említett filmben ő volt a 13-as, ami kundalíni szám.
A játék lényege, hogy ráébresszenek, voltaképp halott vagy, a jelenlegi világ pedig nem valóság, legalábbis nem úgy, ahogyan sokan hiszik, hiszen innen előbb-utóbb mindenkinek távoznia kell. Mikor átléped a jelenlegi életed végén a kaput, lehetőséged van a visszatérésre vagy a Földre, vagy épp a a mennybe/égbe, ha kijártad az iskolát a Világ egyetemén.
Josh Duhamel, aki a FIRE WITH FIRE filmben JC névvel vitte át a tűzön Rosario Dawsont ( ), a SCENIC ROUTE filmben mutatja be ugyanazt Dan Fogler-el, mint amit az új Pókember filmben láthattuk. Josh és Dan következő közös filmjénél pedig már mint megvilágosodottak vannak bemutatva. Josh pedig ugyanolyan ördögi kézmozdulatot mutat, mint amikor Pókember pókfonalat lő.
A SCENIC ROUTE két barátról szól, akik együtt utaznak, kocsijukban pedig egy zöld fenyő illatosító függ. Dan Fogler, azaz Carter tesz egy sivatagi kitérőt, hogy egy jót beszéljen barátjával, mert sosincs rá idő. Az egyik krokodilos, a másik egy Holdas felsőben látható. Végül is az utazás vége a halál kapuja. Mikor a halál kapuján megtörtént az átlépés, Dan Fogler bal, vagyis Hold szemén a napszemüveg üvege el lett távolítva később pedig a 13-as felsőt viseli, ahogyan ez a Pókember Electrojánál, azaz Jamie Foxxnál is megjelent. Josh Duhamel, azaz Mitchell pedig 3:31-kor (33, 7, kundalíni) hívja fel Cartert, mert ráébredt, hogy a világ, melyben mindennapjait éli már nem a valóság.