Korábban már írtam a SERAPHIM-ról a -ben.
Seraphim = Szeráfok = SZER-áfok.
SZER = X
X = KRISZTUS
“Ha ismerjük a HUN népek szerepét a világ különböző részein, akkor nem túl meglepő, hogy hindi nyelvben APHIM/AFIM = Aaphuka vagy Aphukam (Szanszkrit), Afu vagy Aphu (Marathi), vagyis ATYA.
Szeráfok jelentése APUKÁM SZAVA, SZÓJA.
A szeráfok vörösek és csak a fejük látszik. Hat szárnyuk van, kettővel az arcukat takarják el Isten előtt, kettő a lábukat fedi, kettővel lebegnek. Ez a hatágú csillagforma-ábrázolás egészen a reneszánsz puttó-ábrázolásokig fennmaradt. Isten trónját körülvéve különböző hangokkal és a szférák zenéjével dolgoznak. Egyfolytában Istent dicsőítik s így a hangok segítségével egyensúlyban tartják a bolygók mozgását és a mennyeket.
A szeráf szó a megemésztő, elégető, elnyelő tüzet jelentő száraf igéből származik, tehát tüzes, izzó, elégető, megemésztő lényt jelent.
A legtöbb teológus szerint Isten jelenlétének, szentségének közvetlen őrei. Ha Isten útra kel, jelenléte lejön a Földre, akkor sem hagyják el, hanem e négy lény hordozza, veszi körül, mint afféle „testőrök”.
Szent Ferenc legendájában Krisztus jelenik meg szeráfként, melyet számos festő megfestett már, mint Giotto is. William Henry erről több régi festményt is bemutat.
A lényeg, hogy a Szeráfoknak hat szárnyuk van, ahogyan a két tetrahedronból álló hexagon is hatszögű, amely forma megjelent a fenti képen is gabonaábra formájában, de rendszeresen jelenik meg tetrahedronos hexagon is a termőföldeken, láthatóan nem véletlenül, hisz valakik rendszeresen fektetnek le ábrákat az Univerzum, a Teremtés folyamatáról a termőföldön levő termésbe, naprendszerbeli csillagállásokról, stb., melyre a földi hatalom felbérelt pár körkészítőt, hogy ne figyeljünk oda az eredeti üzenetekre, ugyanakkor a valódi ábrák készítőit rendszeresen tessékelik távozásra katonai helikopterekkel.